وب اپلیکیشن
(Web Application)

وب اپلیکیشن یا برنامه تحت وب،برنامه هایی هستند که فقط از طریق وب قابل استفاده میباشند و با تایپ کردن آدرس اینترنتی آن میتوان به برنامه های تحت وب دست یافت. وب اپلیکیشن ها براساس عمکلرد و قابلیت های مختلف طراحی میشوند.همچنین محتوای آن اهمیت زیادی ندارند که میتوان گفت معمولا پر محتوا نیستند. Web Application بر روی یک سرور قرار میگیرد و از طریق ادرس URL و IP مورد استفاده کاربران قرار میگیرد.

یکی از مزیت های مهم آن در دسترس بودن همیشگی آن است.به این منظور  که در هر لحظه از شبانه روز و در همه مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد و هیچ محدودیت خاصی برای استفاده از آن وجود ندارد.

برنامه های ایمیل مانند Gmail، Yahoo وAoL و  برنامه های معروف مانند Google Apps نمونه هایی از وب اپلیکیشن میباشد.وب اپلیکیشن های پیش رونده یا PWA به وبسایت های گفته میشود که با استفاده از تکنولوژی های مدرن رابط کاربری را به سبک اپلیکیشن(Application) موبایل تغییر میدهند.یعنی کاربران میتواند وبسایت را به نرم افزار های خود اضافه کند و مانند یک اپلیکیشن کار کند.یکی از مزایای آن این است که دیگر نیازی به جستجو کردن آن در اینترنت نمیباشد.

مقالات دیگر ما را نیز مطالعه کنید :

کاربرد های  Web Application عبارت اند از:
  1. دسترسی داشتن به صورت آفلاین:

اطلاعات ها در وب اپلیکیشن ذخیره میشوند و به صورت آفلاین میتوان به آن دسترسی داشت.برای مثال در سرویس جیمیل که یک وب اپلیکیشن معروف است میتوانید ایمیل های خوانده نشده یا ایمیل های قبلی را بخوانید.

  1. قابل اجرا بودن در تمامی ابزار های هوشنمد:

یکی از مزایای آن این است که محدودیتی برای انتخاب دستگاه هوشمند برای استفاده از وب وجود ندارد و در تمامی دستگاه های هوشمند مورد استفاده کاربران قرار میگیرد.

  1. سرعت ، دقت و عملکرد عالی دارد
  2. وابسته به سیستم عامل خاصی نمیباشد
  3. بر روی همه مرورگر ها قابل اجرا میباشد

نویسنده

تیم طراحی نت آفرین

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *