افزایش ترافیک

منظور از ترافیک سایت چیست؟

ممکن است یکی از مسائلی که برای صاحبان سایت بوجود بیاید،این باشد که چطور میتوان ترافیک سایت را افزایش داد؟منظور از ترافیک سایت، میزان محتوای لود شده در هر بازدید از سایت و تعداد بازدیدها است.افزایش ترافیک سایت برابر است با فروش بیشتر!

معمولا ترافیک به دوسته تقسیم میشود:

1.هدفمند

2.بی هدف

کسانی که از طرف تبلیغات یا فقط برای مشاهده سایت و وقت گذراندن وارد سایت میشوند را ترافیک بی هدف می نامند.زیرا اکثرا وقت کمی برای ماندن درسایت میگذراند.به این منظور که پس از مدتی قصد ترک سایت را میکنند.تبلیغاتی که در فضای مجازی انجام میدهید،ممکن است نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.زیرا در اپلیکیشن های مانند اینستاگرام،لینکدین،تلگرام و… تعداد زیادی کاربر وجود دارد.

و اما برای مثال کسانی که با هدف خرید وارد سایت میشوند که ممکن است از راه تبلیغاتی که انجام داده اید یا از طریق موتور جستجو وارد سایت شما بشوند و به دنبال محصول مورد نظر خود میگردند.

 

مقالات دیگر ما را نیز مطالعه کنید :

10 روش برای افزایش ترافیک سایت:

1.کمک گرفتن از فضای مجازی:

همانطور که در بالا گفته شد،فضای مجازی یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت شماست!در اصل به یک محتوای کارپسند نیاز دارید که کاربر را مشتاق به مشاهده سایت کند.

2.کمک گرفتن ازسایت پربازدید:

غیر از اپلیکیشن های مختلف،میتوان در سایت های پر بازدید،مخصوصا سایت هایی که مربوط به حوزه فعالیت شما هستند کمک بگیرید و تبلغات خود را در آن بگذارید.

3.بازاریابی آفلاین:

برای انجام این کار،شما مجبور به پرداخت هزینه قابل توجه ای میباشید.چون این روش نیاز به پخش تراکت،بیلبورد یا پوستر دارد.اما اثربخشی این روش ممکن است کمتر از روش های آنلاین(روش های قبلی که نام برده شد) باشد.

4.تولید کردن پادکست:

همانطور که میدانید،پادکست ها هر روز در حال رشد هستند که میتوان از طریق آن اقدام به تبلیغ کردن بکنید.در این روش،نیاز به مهارت هایی مانند ادیت کردن و … دارد که شاید برای شما سخت باشد.اگر بودجه کافی دارید میتوانید اسپانسر یکی از پادکست ها شوید.

شاید علاقه ای به انجام این کار نداشته باشید اما بدانید که روش های بهتری نیز وجود دارد.

5.اپدیت کردن محتوا:

اگر پس از قرار دادن محتوا آن را به فراموشی بسپارید،باید بدانید زمانی که به محتواهای قبلی خود توجه نکنید،ممکن است رقبای خود از شما پیشی بگیرد و در آخر باعث کاهش رتبه توسط گوگل شود.پس بهتر است،محتوای خود را همیشه به روز نگه داریم و به آن ها توجه کنیم.

6.اصول سئو:

اگر اصول و قواعد سئو به درستی رعایت شود،رتبه سایت بالا و در نتیجه باعث افزایش ترافیک میشود.

7.پست مهمان:

یکی دیگر از روش های افزایش ترافیک سایت ،گذاشتن پست مهمان است.یعنی به جای اینکه فقط برای خودتان پست بزارید،یک پست مهمان برای سایت های دیگر منتشر کنید و در پست خود با قرار دادن لینک،مخاطبان را به سایت خود هدایت کنید.

8.دعوت از دیگران برای گذاشتن پست مهمان:

بالعکس روش قبلی،ازدیگران دعوت کنید که پستی برای سایت شما ایجاد کند که حاوی محتوا و گزارش های کارهایش از سایت شما باشد.

9.استفاده از اینفلونسر (تاثیرگذار بازاریابی):

از فردی که در فضای مجازی فالوورهای زیادی دارد بخواهید که برند و خدمات شما را تبلیغ کند.این روش یکی از تاثیرگذار ترین روش ها برای افزایش ترافیک میباشد.البته دقت بفرمایید که حوزه فعالیت شما و اینفلونسر باید مرتبط با یکدیگر باشند.

10.شناخت رقبا:

در ابتدا باید رقب های خود را بشناسیم و بدانیم که چه عملکرد هایی داشته اند؟

نرم افزار BuzzSumo میتواند کمک زیادی به شما بکند.در این برنامه عملکرد ها و محتواهای سایت رقب های سرسخت را در اختیار شما میگذارد.این نرم افزار به شما کمک میکند که بفهمید مردم به سمت چه موضوعاتی میروند و آن را میخوانند.با الگو گرفتن از این موضوعات میتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

اگر میخواهید از وضعیت سایت مطلع شوید،با استفاده از گوگل آنالیتیکس میتوانید کاهش یا افزایش ترافیک سایت خود را مشاهده کنید.

نویسنده

تیم طراحی نت آفرین

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *